Zimowisko

ZIMOWISKO 2020

Jak widać na fotkach, powyżej ośmiuset metrów zima w pełni już się objawiła. Zatem najwyższy już czas, abym zaprosił Państwa do udziału w siódmym zimowisku biegłych sądowych i naszych Przyjaciół.

Zimowisko to rekreacja ze śniegiem w roli głównej, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę porę roku oraz siedzący tryb pracy ekspertów naszej specjalności. Nie mniej jednak, coroczne, szczyrkowskie spotkania, to spotkania eksperckie. W związku z tym, nie do końca odpoczywać będziemy, ale i pracować. W tym roku, przewiduję dwie sesje robocze, poświęcone zagadnieniom merytorycznym. Jedna dotyczyć będzie praktycznych zagadnień związanych z napędami samochodów hybrydowych, druga z zakresu medycyny sądowej związanej z wypadkami drogowymi. W szczególnie sesja medyczna zapowiada się bardzo interesująco w zakresie tematyki, ale także ze względu na referujących. Sesja medyczna będzie też dłuższa niż dotychczas bywało. Szczegóły będę podawał w komunikatach, które ukazywać będą się w najbliższych dniach.

            W tym sezonie, zimowisko odbywać się będzie w terminie od 22 lutego do 29 lutego 2020 roku.

Przypominam zasady uczestnictwa:

 1. W zimowisku uczestniczą biegli sądowi oraz ich rodziny i przyjaciele, niekoniecznie związani z naszą profesją.
 2. Zapraszamy nie tylko narciarzy, gdyż Szczyrk aktualnie ma bardzo ciekawe propozycje dla tych, którzy chcą połazić po ośnieżonych górach, jak i tych, którzy preferują łażenie po płaskim.
 3. W każdym przypadku zapierające dech widoczki są zapewnione, hej!
 4. Można uczestniczyć przez cały okres, albo zadeklarować wybrane dni. Osoby, które będą uczestniczyły przez krótszy okres, bardzo proszę o możliwie najwcześniejszą informację, co bardzo pomoże mi w działaniach organizacyjnych.
 5. Udział w zimowisku nie podlega żadnym, dodatkowym opłatom. Każdy płaci jedynie za swój nocleg                i wyżywienie.
 6. Udział w szkoleniach jest płatny. Wysokość opłat podam w następnych komunikatach, pod adresem: http://www.blog.correct.auto.pl/szkolenia/
 7. Do udziału w szkoleniach zapraszamy wszystkich zainteresowanych, nie tylko uczestników zimowiska.
 8. Zgłoszenia i wszelkie zapytania, proszę kierować na mój adres mejlowy: biuro{małpa}correct.auto.pl
Zapraszam serdecznie, Sławomir Pytel

KOMUNIKAT NR 1
Szkolenia seminaryjne w obu tematach, to jest:
–  napędy pojazdów hybrydowych
– medycyna sądowa 
Więcej informacji na temat szkoleń, w zakładce SZKOLENIA niniejszego blogu.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do wspólnej, czynnej rekreacji oraz do udziału w szkoleniach.

ZIMOWISKO  2019

Zbójnicka Kopa 7 I 2019 r. godz. 09:25. Widok w stronę Skrzycznego.

Zbójnicka Kopa, niewielkie wyniesienie na grani pomiędzy Skrzycznem a Małym Skrzycznem, do tej pory nieznana była w świcie narciarzy, choć pewnie niektórzy przemierzali ją nie raz. Od sezonu 2018/2019,  na ten szczyt można wjechać nowoczesnym wyciągiem krzesełkowym. To historyczne wydarzenie, gdyż pozwoliło połączyć trasami narciarskimi, dwa największe ośrodki narciarskie w Szczyrku. Rozwiązanie to  umożliwiło także realizowanie zimowej turystyki pieszej, mniej wytrawnym wędrowcom.

Małe Skrzyczne 7 I 2019 r. Przyprószony sztruksik

W takiej scenerii, w dniach 23 luty do 3 marca 2019 roku, odbyło się w Szczyrku kolejne, szóste już zimowisko biegłych sądowych zajmujących się motoryzacją.

Zrealizowane zostały dwa szkolenia: Pierwsze dotyczące zasad RODO w odniesieniu do biegłych sądowych, drugie związane z mechatroniką i z najnowszą elektrotechniką pojazdową.

ZIMOWISKO  2018

Odbywało się w terminie 24 II 2018 roku do 4 III 2018 r.

miejsce: Szczyrk

Widok na Skrzyczne spod schroniska Stefanka

To było kolejne już rodzinne zimowisko ekspertów z zakresu analiz wypadków drogowych i ich przyjaciół. Zimowisko ma służyć głównie wypoczynkowi, więc mile widziane są zarówno Rodziny jak i Przyjaciele naszej Eksperckiej Braci. Wypoczywaliśmy przede wszystkim czynnie, korzystając z dobrodziejstw białego szaleństwa, wód termalnych i im podobnych przyjemności.

W zależności od naszych nastrojów już na miejscu, odwiedzaliśmy także i obiekty poza Szczyrkiem. W zakresie narciarstwa, lub jazdy na deskach, jak zwykle zaprzyjaźnieni, profesjonalni instruktorzy pomagali nam w doskonaleniu umiejętności.

Jak co roku, kilka godzin w wybranym dniu, przeznaczyliśmy na tematy merytoryczne.  Części szkoleniowe dostępne były także i dla osób nie będących uczestnikami zimowiska.

Zimowisko 2018 zlokalizowane było w pensjonacie DANA POKOJE GOŚCINNE: http://www.dana-szczyrk.pl/  Fantastyczna lokalizacja – bezpośrednio przy Bińkuli. Zatem na stok wychodziliśmy bezpośrednio z pensjonatu. Natomiast powrót musiał być ostrożny, tak aby nie rozpędzić się na Bińkuli i nie wjechać przez okno.

Zimowisko 2017

Zimowisko zlokalizowane było ponownie w Szczyrku. Miejsce zakwaterowania: pensjonat Malinówka w Szczyrku. Miejsce ciche i ustronne. Bardzo blisko tras narciarskich i wyciągów.

Głównym celem zimowiska jak co roku była rekreacja, przede wszystkim ruchowa. Głównie jazda na nartach, korzystanie z parków wodnych, zwiedzamy ciekawe miejsca, choć ostatnio wszystko było w mniejszym zakresie. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i podczas ostatniego zimowiska, przewidziałem sesję roboczą. Ta część z kolei, zrealizowana została w największym zakresie z dotychczasowych. Przeprowadziliśmy ją wspólnie z działam badań i rozwoju na terenie przedsiębiorstwa SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej: www.psszczesniak.pl .W programie przewidziane było  także zwiedzanie zakładu, oraz sesja robocza z kierownikiem działu projektowania. Tematy zrealizowane podczas spotkania roboczego:

Sesja robocza w przedsiębiorstwie Samochody Specjalne Szczęśniak
Na terenie wydziału montażu
 1. Zasady programu ERGO TRUCK.
 2. Systemy monitorujące w pojazdach specjalnych.
 3. Omówienie złożoności wypadków pojazdów specjalnych, na rzeczywistych przykładach.
 4. Przykłady projektów, wymagające ingerencji w strukturę konstrukcyjną podwozia.
 5. Systemy diagnostyki pokładowej:
  • monitorowane parametry
  • archiwizowane parametry
  • dostęp do danych archiwizowanych
  • zdalne monitorowanie parametrów

 

Dodaj komentarz