Szkolenia

SZKOLENIE Z ZAKRESU NAPĘDÓW HYBRYDOWYCH

Zapraszam do udziału szkoleniach seminaryjnych w dwóch tematach:
–  napędy pojazdów hybrydowych
– medycyna sądowa


Szkolenie z napędów hybrydowych będzie prowadził mgr. inż. Marek Kamiński, biegły z Bielska. To magister od napędów elektrycznych, a wystąpienie będzie relacją z badań, które w najbliższych dniach przeprowadzimy. Podczas tego szkolenia, przekazanych zostanie Słuchaczom-ekspertom, wiele praktycznych wskazówek z dziedziny techniki motoryzacyjnej, dotyczących rozwiązań elektrycznych          i mechanicznych, w napędach hybrydowych wyposażonych w dwie maszyny synchroniczne.

SZKOLENIE: MEDYCYNA SĄDOWA W ZAKRESIE WYPADKÓW DROGOWYCH

Zagadnienia referować będą:
– biegły sądowy, dr hab. nauk medycznych Czesław Żaba.
Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej UM w Poznaniu. Autor wielu opracowań i wystąpień, dotyczących zagadnień nas interesujących.

– biegły sądowy, dr nauk medycznych, mgr prawa, Zbigniew Gąszczyk-Ożarowski.
Pracownik naukowy i wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jeden ze współautorów najnowszej publikacji Pana Grzegorza Teresińskiego.

– biegły sądowy, mgr inż. Mirosław Kędzierski.
Wieloletni pracownik Laboratorium Kryminalistycznego. Aktualnie opiniując, ściśle współpracuje                 z medykami sądowymi z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Taki skład kadry dydaktycznej, gwarantuje wysoki poziom wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale także gwarantuje wysoki poziom przekazywania tej wiedzy.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych do skorzystania z tej okazji.

Szkolenia te zrealizowane będą w jednym czasie 27 lutego i w jednym miejscu, w Bielsku-Białej. Dokładną lokalizację, podam w kolejnym komunikacie. Koszt uczestnictwa łączny 250,- zł

Zainteresowanych proszę o przesyłanie zgłoszeń, bezpośrednio na adres mejlowy: biuro{małpa}correct.auto.pl

INFRASTRUKTURA W ANALIZACH ZDARZEŃ DROGOWYCH

W Jaworznie, w dniach 17 do 19 czerwca 2019 roku, wspólnie        z Akademią Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego SAFEROAD – zorganizowaliśmy bardzo ciekawe szkolenie dla praktyków. Gościem specjalnym, a zarazem jednym z referujących, był Pan Tomasz Tosza, Zastępca Dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg          i Mostów w Jaworznie. Miejsce nieprzypadkowe, gdyż w Jaworznie udowodnione zostało w praktyce, iż koncepcja WIZJA ZERO, czyli zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, jest możliwa do zrealizowania.  Drugim prowadzącym był Pan Jerzy Szerszoń, z Akademii Bezpieczeństwa Saferoad. Grupa Saferoad jest twórcą        i realizatorem programu Polska Wizja Zero, realizowanym w oparciu o szwedzkie doświadczenie.

Na przykładach rzeczywistych zdarzeń drogowych oraz w oparciu o stosowane w praktyce rozwiązania, podczas szkolenia uczestnicy mieli możliwość poznać jakie ograniczenia ma człowiek w ocenie sytuacji drogowej oraz dowiedzieć się i zrozumieć, jakie znaczenie ma infrastruktura w kreowaniu zachowania uczestników ruchu drogowego.                                           

Dziękuję Uczestnikom i Referującym za czynny, konstruktywny udział.

 

Dodaj komentarz